• Skiresort
facebook

Tisková zpráva

Úvod / Tisková zpráva

 

                                                                                                                                 31.8.2016

Nový provozovatel areálu Velká Úpa

Areál ve Velké Úpě čeká modernizace a užší propojení se SkiResortem ČERNÁ HORA – PEC. Dosud měl areál se SkiResortem společné pouze jízdenky a skipasy, provozovatelem areálu byla společnost Bobolift s.r.o. Nově do této společnosti majetkově vstoupila MEGA PLUS s.r.o. z Janských Lázní, která provozuje SkiResort ČERNÁ HORA – PEC. Ta taky od 31. srpna 2016 kompletně převezme provoz areálu ve Velké Úpě.

Poté, co MEGA PLUS s.r.o. v roce 2012 převzala do dlouhodobého nájmu areál v Peci pod Sněžkou, zahájila kroky, které vedou k většímu propojení areálů ve východních Krkonoších. „Po lyžařském spojení Černé hory a Pece pomocí roleb SkiTour, nyní následuje snaha o propojení Pece s Velkou Úpou. Užší spolupráce a majetkový vstup do areálu je tak v této věci logickým krokem, který zajístí rovnoměrný rozvoj celé oblasti,“ říká Petr Hynek, ředitel SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC.

SkiResort vnímá jako svou prioritu ve Velké Úpě výměnu současné pevné třísedačkové lanovky za odpojitelnou čtyřsedačkovou lanovou dráhu. Odpojitelná lanovka umožní zkrátit dobu jízdy zhruba na polovinu a zvýší rovněž komfort a bezpečnost při nástupu a výstupu, především pak u rodin s dětmi či pěších v zimním období. „Výměnu lanovky bychom rádi provedli do dvou až tří let. Na přípravě tohoto projektu začneme pracovat okamžitě. Záležet ale bude na tom, jak rychle se podaří vyřídit všechna povolení. Rozhodující tedy bude nejen spolupráce s vedením města Pec pod Sněžkou, ale i s majiteli pozemků,“ doplňuje Petr Hynek.

Ve spolupráci s vedením města, které plánuje postavit v lokalitě na Portáškách naučnou stezku v podobě herní krajiny Pecka a u dolní stanice lanovky nový parkovací dům, chce i MEGA PLUS s.r.o. přispět k celoročnímu rozvoji tohoto území.

Petr Hynek, ředitel

SkiResort Černá hora – Pec

 

Kontakt: Zina Plchová, email: media@skiresort.cz GSM: +420 605 803 054

 

Základní informace o SkiResortu: SkiResort ČERNÁ HORA – PEC je největší lyžařský resort v Česku, kde můžete lyžovat na 41 km sjezdovek a lyžařských cest na 1 skipas. SkiResort tvoří 5 vzájemně propojených areálů – Černá hora (Janské Lázně), Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Velká Úpa a Svoboda nad Úpou.

V létě je SkiResort ČERNÁ HORA – PEC provozovatelem 4 lanovek v regionu východních Krkonoš. Tyto lanovky propojuje turistický autobus TourBUS. Region nabízí aktivní vyžití pro celou rodinu v podobě turistických tras, cyklotras a terénů vhodných pro elektrokola. Najdete tu také rozhledny, lanové parky, bobovou dráhu, minigolf, trasy pro sjezd na koloběžkách, wellness, aquacentrum s minerální vodou, dětskou pohádkovou výstavu, dětská hřiště, Muzeum podzemí, nebo pivovar Trautenberk.

 

online
meteostanice

Aktuální informace

o provozu areálu

najdete na stránkách

>>> SkiResort <<<

Meteostanice Portášky

kamery
online

play

Kamera: TV 2 3

 

Zajímavé odkazy

 logoinogi

logokilpi

logosalomon

logoatomic

logopec

© 2011 Skiport Velká Úpa
vytvořilo Anawe

SkiResort ČERNÁ HORA – PEC
Areál ve Velké Úpě je součástí SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC, pro aktuální informace prosím přejděte na www.skiresort.cz
Tel: +420 840 888 229
e-mail: skiresort@skiresort.cz