• Skiresort
facebook

Tipy na výlet

Úvod / skiport Léto / Tipy na výlet

Nepřeberné množství turistických tras v okolí vás zavede do nádherné horské krajiny s mnoha krásnými výhledy do dlouhých údolí i na hřebeny nejvyšších českých hor. Pro poznávání samotné Velké Úpy, Pece pod Sněžkou a blízkého okolí je dobré využít mnoha značených turistických tras.

 

turist mapa

 

Lanovkou a pěšky až na vrchol Sněžky

Lanovka na Portášky je skvělou alternativou pro všechny kdo by rádi navštívili naši nevyšší horu. Z horní stanice na vrchol Sněžky to je krásná a ne příliš náročná procházka dlouhá zhruba 5 km. Cestou na vrchol můžete navštívit i vyhledávanou horskou farmu - Děčínská bouda na Růžohorkách s tradiční obsluhou a mnoha domácími výrobky.

 

tip1

Z Velké Úpy přes Růžohorky na Sněžku a do Pece
Vyjeďte sedačkovou lanovkou Portášky z Velké Úpy, vystoupejte po zelené a žluté na Růžohorky. Pokud volíte méně náročnou trasu, můžete se nyní vracet do Pece pod Sněžkou po zelené, nebo vyzkoušejte pro cestu do Pece novou kabinkovou lanovku na Sněžku z mezistanice Růžová hora.
Trasa: 5 km, 1:40 hod

... přes Sněžku
Z Růžohorek můžete pokračovat po žluté až na nejvyšší českou horu Sněžku. Odtud můžete sjet do Pece novou kabinkovou lanovku ze Sněžky, nebo můžete do Pece pod Sněžkou dojít pěšky a to po červené do Obřího sedla. Poté sestupte do Pece Obřím dolem, nebo si trasu prodlužte ještě přes Luční boudu a Výrovku.
Trasa přes Sněžku a Obří důl: 14 km, 3:30 hod
Trasa přes Sněžku a Luční boudu: 18 km, 4:40 hod

 

tip2

Z Pece pod Sněžkou přes Růžohorky do Velké Úpy
Z Pece vyjeďte na nejvyšší českou horu Sněžku novou kabinkovou lanovkou. Odtud sejděte po žluté na Růžohorky. Pokračujte v sestupu po zelené až k horní stanici sedačkové lanovky Portášky, kterou můžete využít k cestě dolů do Velké Úpy.
Trasa: 7,5 km, 2:30 hod

 

 

tip vyletZ Černé hory přes Vlašské Boudy do Velké Úpy

Trasa je vedena od horní stanice lanové dráhy ČERNOHORSKÝ EXPRESS po červené turisticky značená cesta okolo Sokolské a Černé boudy nad Václavák, kde odbočíte vpravo a po žluté turisticky značená cesta okolo Černohorského rašeliniště přijdete na Pěticestí. Z Pěticestí se vydáte po strmé lesní pěšině k Vlašským Boudám. Trasa i nadále pokračuje po žluté turisticky značená cesta pozvolným sestupem do Velké Úpy.

Trasa: 10 km, 2:10 hod

online
meteostanice

Aktuální informace

o provozu areálu

najdete na stránkách

>>> SkiResort <<<

Meteostanice Portášky

kamery
online

play

Kamera: TV 2 3

 

Zajímavé odkazy

 logoinogi

logokilpi

logosalomon

logoatomic

logopec

© 2011 Skiport Velká Úpa
vytvořilo Anawe

SkiResort ČERNÁ HORA – PEC
Areál ve Velké Úpě je součástí SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC, pro aktuální informace prosím přejděte na www.skiresort.cz
Tel: +420 840 888 229
e-mail: skiresort@skiresort.cz